PLAVÁNÍ MIMINKŮM PROSPÍVÁ

Máte doma kojence, batole či teprve miminko čekáte? Přemýšleli jste už o tom, že byste s ním chodili plavat? Plavání kojencům má mnoho pozitivních vlivů na jeho zdraví. Hledáte-li možnost plavání kojenců, volte miniškolku Zahořánek.

Plavání kojenců

S miminkem příliš aktivit dělat nemůžete. Na všechno je ještě malé. Je však aktivita, kterou nejenže s ním můžete dělat, ale která navíc bude pro něj i velmi prospěšná. Touto aktivitou je plavání. Plavání kojenců je možné už od velmi útlého věku miminka.

Plavání kojenců samozřejmě musí být v prostředí, které miminkům plně vyhovuje a je mu přizpůsobeno. Takovým prostředím je speciální bazén určený pro tyto účely. Voda v bazénu musí být čistá a mít teplotu odpovídají potřebám malých dětí. Je třeba si také uvědomit, že nejde o plavání v přesném slova smyslu, ale spíše o hru ve vodě.

Hledáte kurzy plavání kojenců, batolat a předškoláků v Berouně? Ideální možnost představuje bazén v centru Zahořánek. Zajišťujeme maximální komfort pro maminky i jejich ratolesti. Kromě toho, že pořádáme kurzy plavání pro kojence a batolata, vedeme i certifikované kurzy pro instruktory kojeneckého plavání.

Výhody plavání kojenců

Plavání miminek přináší mnohé výhody. Ukazuje se, že miminka, která navštěvují kurzy plavání, jsou méně nemocná než děti, které na plavání nechodily. Plavání také podporuje správné držení těla, rychlejší pohybový vývoj, správnou techniku dýchání. Plavání kojenců podporuje rovněž chuť k jídlu a pomáhá upravit spánkový režim.

Navíc si dítě buduje užší vztah s rodičem, který s ním chodí do bazénu. Pro mnohé ženy (či muže) na mateřské dovolené je plavání skvělou příležitostí jak s miminkem podnikat nějakou aktivitu a být zároveň s dalšími rodiči a dětmi. I maminky během mateřské dovolené potřebují sociální kontakt.