JAK ČISTIT EFEKTIVNĚ SVÉ ŠPERKY

Vlastníte šperky z drahých kovů či bižuterii? Jedná se o nezbytné módní doplňky dodávající Vašemu tělu jedinečný vzhled. Žádné ženě by ve výbavě neměly šperky rozhodně chybět. Dávejte ale pozor na to, aby byly šperky stále jako nové. Je potřeba o ně dostatečně a pravidelně pečovat. Péče o šperky není nikterak jednoduchou záležitostí, protože je potřeba dodržovat správné postupy.

Před čištěním šperku byste měli brat v potaz zejména materiál, z něhož je šperk zhotoven. Přípravky na materiály působí různě. Odlišným způsobem se čistí zlato, stříbro, ale také další kovy, z něhož mohou být šperky zhotoveny.

Jestliže u Vás převládá stříbro, pak je nejlepší jej čistit ve speciálním roztoku, který je k sehnání v drogerii. K dostání jsou také speciální hadříky, které jsou napuštěné látkou, a Váš šperk bude dobře vyčištěn. Také se traduje, že pro čištění stříbra se používá popel, který stříbro dokáže perfektně vyčistit. K vyčištění zlatu Vám postačí mýdlo či jiný odmašťovací prostředek a také měkký kartáček.